Kunstnikud

ARS Kunstilinnaku uudiskiri

Autor: ARS Kunstilinnak
Laoseis: Tellimisel
Hind:

ARS Kunstilinnak. DETSEMBER 2021

 
Abstraktsed seisundid 
ARS Projektiruum 9.–12.12.2021 
(1318)

Tähelepanu! Neljapäeval, 9. detsembril avaneb ARS Projektiruumis vaid neljaks päevaks EKA ehte- ja sepakunsti, klaasikunsti ja keraamika 2. kursuse installatsioonikunsti näitus “Abstraktsed seisundid.” Erikujulisi seisundeid uuriv väljapanek kutsub vaatajaid osalema tunnetuspõhisel rännakul, mida saadavad heli, video ja materjali kohalolust tulenevad impulsid. Kunstinäitusel kohtab kaheteistkümne autori loomingut, kelle teoseid seovad vaid ajastule omased varjundid ja tunnetuspõhine dialoog. Luubi alla on seatud autorite isiklikud ja kureerimata tähelepanekud – peegeldused turbulentse aja kaasmõjudest.
 
Näitusel osalevad Anna-Maria Vaino, Annika Luhaäär, Ardo Teesalu, Bianca Toots, Erko Lill, Ethel Ütsmüts, Hugo Toss, Kätriin Reinart, Margus Elizarov, Mari-Ann Maask, Maria Kim, Visa Nurmi. Graafiline disain: Bianca Toots, Kätriin Reinart. Juhendas Sten Saarits.
Näitust toetavad: Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia.

 
ARS Showroom #033: Kadri Toom "Pakendatud linnad" 
3.12.2021–3.01.2022 (E–R 1218

Kadri Toomi graafilisi töid koondav näitus peegeldab kiirelt kasvavate linnade uusarendusprojekte. Töödesse on salvestunud jõuliselt turundatud linnastruktuurid, majade pakendatud skeletid, linnaruumi müstika ja utoopia. Graafilised lehed on teostatud enamasti tsüanotüüpia tehnikas. Kahemõõtmelistelt töödelt on tagasi ruumi toodud mahuline objekt, mis kõneleb poolelioleva arhitektuuri visuaalsest ilust ja uusarendusprojektide vahutavast tühjusest.
Näitus "Pakendatud linnad" ARS Showroomi galeriis on lõppakordiks juba Viljandis Rüki galeriis ja Tartus TYPA galeriis eksponeeritud Kadri Toomi näituste seeriale.
Rohkem infot
 
ARS Tarbekunstigalerii: talvine näitusmüük   
1.11.2021–31.01.2022 (E–R 1218

Talvine näitusmüük ARSi Tarbekunstigaleriis jaanuari lõpuni.
Avatud uus väljapanek keraamikat, esindatud 24 autori tööd. Osalevad kunstnikud: Reeli Haamer, Kärt Seppel, Kersti Karu, Liis Selder, Maarika Saareleht, Merike Hallik, Külli Kõiv, Anne Türn, Ann Nurga, Marget Tafel-Vahtra, Annika Teder, Dagmar Martin, Viive Väljaots, Maarja Tänav, Urmas Puhkan, Eva Berg, Mariana Laan, Rita Randmaa, Triin Lehismets, Kairit Mäeots, Johanna Tamm, Aigi Orav, Nga Man Chan, Henriette Tugi- Nuusberg.
Rohkem infot
Foto: Anne Türn

ARS Tarbekunstigalerii: Kersti Karu näitus "Taldrikute lugu"
1.11.2021–31.01.2022 (E–R 1218
Kersti Karu väike näitus "Taldrikute lugu"  ARS Tarbekunstigaleriis annab ülevaate erinevatel aegadel tehtud dekoratiivsetest taldrikutest, mis kunstnikul veel alles on. Võib öelda, et igal neist on oma lugu – mõte, idee või tunne, mida kunstnik on püüdnud keraamilistel taldrikutel edasi anda kujutatud pildi ning glasuuride ja keraamikavärvide abil. Väljapanekuga tähistab Kersti Karu 50. aastat tööaastat ARSis keraamikuna,  tänavu detsembrikuus täitub kunstnikul ka 75. tähtpäev.
Rohkem infot

NB! ARSi galeriid on 23.12.2021 avatud 12–15 ning ajavahemikus 27.12.2021–7.01.2022 ainult eelneval kokkuleppel. Muidu ikka tavapäraselt E–R 1218.
 

ARS küsib, kunstnik vastab

Liisa Kruusmägi (1988) on maalikunstnik, kelle tööd on figuratiivsed ja värviküllased. Loe kunstniku mõtetest ning tutvu tema loominguga meie lühiintervjuude seerias: ARS küsib, kunstnik vastab.

Liisa Kruusmägi töid saab osta tema ateljeest, ARSi Galeriist 125 ja pood.arsfactory.ee
 

Uus ARSi majaline

Sandra Sirp on kunstnik, kes väljendab end peamiselt läbi maalikunsti ning huvitub nii visuaalses väljenduses kui vahendite kasutusel vähesuse võlust. Geomeetrilistesse pindadesse, joontesse ja rütmidesse tõlgitud sisu oluliseks osaks on aeglane ja kordustel põhinev loomise protsess. Sandra on lõpetanud TLÜ kunstiõpetuse BA (2012) ja EKA meediagraafika BA (2017) ning täiendanud end maalikunstis Portugalis Porto Ülikoolis. Hetkel õpib ta EKA/TLÜ kunstiõpetaja magistriõppes. Rohkem infot www.sandrasirp.com
 

Ian Simon Märjama on kunstnik, kelle fookuses on tööriistad, funktsioonid ja kogemine ning küsimused nendevaheliste seoste kohta; tema materjalide valik teoste loomisel on interdistsiplinaarne, lähtudes idee ja vormi suhtest. Ian Simon on lõpetanud EKA maali BA (2016) ja kaasaegse kunsti MA (2020) ning viibinud vahetusõpingutel Viini Kunstiakadeemias ning töötanud Saksamaal kunstniku assistendina.

 

Liisa Jugapuu on maalikunstnik, kelle käekirja iseloomustab jõuline pintslitöö ning tugev koloriiditunnetus. Esmapilgul ainuüksi abstraktsele maalikeelele keskenduvates töödes on kohal ka figuratiivsed elemendid, mis avalduvad peenemate joonte kaudu. Kunstniku enda sõnul sünnivad tema tööd spontaanselt. Liisa on lõpetanud EKA maalikunsti osakonna (BA 2015, MA 2017). Rohkem infot www.liisajugapuu.com

 

Johanna Mudist on kunstnik, kes loob suuremõõtmelisi õlimaale ja miniatuurseid graafilisi joonistusi. Johanna on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas (2014) ja Eesti Kunstiakadeemia maali MA (2017). Rohkem infot www.johannamudist.com

 

ARSi kunstnike tegevus

Gerda Nurk & Kaisa Maasik "Sirgjoone kestev paindumine"     
Jakobi galerii 3.11.–17.12.2021

Kunstnikud jälgivad oma ühisel näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust. Näitusel seatakse kahtluse alla konstrueeritud lineaarsus ja selle vastuolu kogetavaga. Taasluues fragmente igapäevast, leitakse teise kohalolu nii jagatud ruumist kui isiklikust kogemusest. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv kuuldemäng kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti. Tegelaste teed ristuvad pidevalt otseselt või kaudselt, mõjusfäär kattub, kippudes kord hargnema ja siis jälle koonduma. Läbi nihke toimub pidev teisenemine, mis hägustab ainuomast ja murendab indiviidikesksust. Igas subjektis kajava mitmehäälsuse tuvastamine loob pinnase ühisesse sfääri lahustumiseks.

Rohkem infot

 

Kunst mugavustrsoonis? Nullindad Eesti kunstis
KUMU 12.11.2021–9.10.2022

Näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ jätkab Kumu kunstimuuseumi kaasaegsele kunstile pühendatud kümnendinäituste seeriat, mis sai alguse 2018. aastal projektiga „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ (kuraatorid Eha Komissarov ja Anders Härm). Käesolev näitus pakub sissevaate nullindate kunsti, lähtudes eelkõige Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogudest, heites ühtlasi valgusvihke ka vähemtuntud teostele ja alles järgmisel kümnendil lõplikult väljaarendatud ideedele. Väljapanek hargneb erinevatel teemadel, märksõnadel ja motiividel põhinevate dialoogidena, püüdes edasi anda kümnendi kunstile omast tunnetust, autoripositsioone ja vaatamisviise.

Rohkem infot

 

Johanna Mudist "Lugusid olemisest"   
Toompea lossi kunstisaal 11.11.2021–31.01.2022

Johanna Mudist: Minu loomingu huviorbiidis ja maalide põhikomponentideks on suured ja abstraktsed teemad nagu aeg, koht ja keha. Viimaste loominguliste aastate jooksul olen enim keskendunud just aja tajumise ja kogemise talletamisele. /.../
Näitusel „Lugusid olemisest” räägin olemisest ehk kohal olemisest – nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kohalolek on sümbioos antud aja, koha ja keha vahel, mis lõuendil väljendub värvis ja vormis. Minu maalid ei kujuta aktiivseid tegevusi või sündmusi, neil on lihtsalt vaikselt olijaid, kes lasevad end ümbritseval vaikusel ning aja ja ruumi kogemusel sakraalselt endast läbi voolata.

Rohkem infot

 

Kaisa Maasik "Külm ja kuum"    
Hobusepea galerii 24.11.–13.12.2021

Galeriis rullub lahti ajastatud vaatemäng värvi vahetavate anumate näol, lisaks puudutatakse sarnase mustriga emotsiooniikoonide temaatikat, mille puhul valitud näoilmetele omistatakse kindlaid värve. Kineetiline tsükkel käivitub keeduspiraalide toimel, ärgitades vaatajat aega maha võtma ning vahelduvaid toone jälgima. Need pidevalt tujusid muutvad paiksed tegelased kuumenevad ja jahtuvad justkui tõstes pead.

Rohkem infot

 

Merike Estna "The House of the Tragic Poet"     
Galerii Bosse & Baum, London 26.11.2021–29.01.2022

Maalikunstnik Merike Estna avas 26. novembril oma teise isikunäituse Londoni galeriis Bosse & Baum. Näitusel pealkirjaga „Traagilise saatusega luuletaja maja“ (The House of the Tragic Poet) katab galeriipõrandat 3,6x5,8m käsitsi kootud, Merike Estna maalikavandi järgi Eestis toodetud villavaip, mis hõlmab enamiku eesruumist ja näitusesaalist. Lisaks on näitusel kaks suurt maali 2021. aastast, kaks väiksemat maali aastast 2019 ning suurem maal 2005. aastast.

Rohkem infot

 

Aivar Tõnso "RESOmaatiline vaikelu"      
Raplamaa Kaasaegse Kunsti keskus 4.–19.12.2021

Helikunstnik Aivar Tõnso isikunäitus "RESOmaatiline vaikelu" ühendab tema ruumilise heli praktikat erinevate resoneeruvate materjalide abil elektrooniliste helide sünteesivõimaluste avardamisega. Ruumilise heli puhul huvitub Tõnso liikumise kogemusest selleks spetsiaalselt loodud hajutatud heliteose sees. Teose ühest fikseeritud kohast kuulamise asemel on taoline lähenemine suunatud helisündmuste avastamisele erinevates ruumipunktides. Kui kohaspetsiifilistes ruumilise heli keskkondades pakub visuaalse lahenduse ümbritsev keskkond, siis galeriikeskkonnas tulevad selleks appi erinevate materjalide skulpturaalsed omadused.

Rohkem infot

 

Marge Monko "Veatu, õmbluseta"       
Kanal galerii, Võru 11.12.2021–19.02.2022

Kanal galerii esimese hooaja viimane näitus kutsub külastajaid graatsilisse ja luksuslikku sukabutiiki. Installatiivne näitus koosneb algselt sukkpükste pakenditest, seejärel analooglaboris valminud fotogrammidest, millel erisugused säärejooksud moodustavad elegantse koreograafia. Vitriinakent imiteeriv lahendus kujutab digitaliseeritud 16 mm filmi (heli autor Vera Vice), kus tantsijad meelitavad nende sukkade elastsuse, värvilisuse ja eelkõige esteetilisusega.

Rohkem infot

 

Domestic Drama        
Halle für Kunst, Austria 14.12.2021–20.02.2022

Laura Põld osaleb Cathrin Mayeri kureeritud suurnäitusel Domestic Drama (Kodused draamad). Näitusel osaleb Eestist ka Kaarel Kurismaa.
Domestic Drama represents an attempt to understand everyday objects not as tools and objects for use, but as representatives of all of these conflicts, and of wishes and desires that shape our identities. In contrast to a purely educational and analytic approach to the theme, this exhibition intends to use direct and diverse aesthetic and conceptual strategies to create a physical and psychological space in which the processes and mechanisms described above can be experienced.

Rohkem infot

 

Kristi Kongi ja Krista Mölder "...ja teised valguse varjundid."        
Tallinna Kunstihoone 18.12.2021–6.03.2022

Näitus „.. ja teised valguse varjundid“ toob kokku maalikunstnik Kristi Kongi ja fotokunstnik Krista Möldri. Mõlema loomingus on oluline koht värvil, selle värelusel, muutlikkusel ning meelelisel mõjul, kuid üks eelistab ebamaiselt kirkaid, teine põhjamaiselt sombuseid toone. Mõlema mõttelõng saab alguse ruumilisest kogemusest, see tähendab kohast või kohtumisest, millega kohanemine päädib enamasti kunstiteosega. Mõlemad võivad luua totaalseid kunstiruume, aga ka nelinurkseid lapikuid riputatavaid esemeid. Praegu on veel vara öelda, kas koosviibimine tuleb meeldivalt harmooniline või ergutavalt dissonantne.

Rohkem infot

 

Avasta ja külasta ARSi majalisi!

ARS Portselan (peahoone 4. korrus)  ER 1017; tel. 6558331
Skizze ARS (hoovimaja) – ER 1018 (paus 13.0013.30), L 1015; tel. 6595550
Q Kohvik (peahoone 2. korrus)  ER 1016  toit ka kaasavõtmiseks!

ARS kunstilinnakus tegutseb üle 100 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte!
 

Korralda oma üritus ARSis! 

ARS Kunstilinnaku keskuses saad rentida ruume oma üritusteks ja ettevõtmisteks, vaadata näitusi ja osta kunstiteoseid, tegutseda töötubades, tellida kunstikoolitusi ja kohtuda kunstnikega.
Ruumides on kaasaegne esitlustehnika, hea valgustus ja korralik ventilatsioon; järgime tervishoiuameti jm ettekirjutusi, vajadusel toimub külastajate hajutamine ja kontaktpindade desinfitseerimine.
NB! Ruumide rentimisel soodustused püsiklientidele, ARSi majalistele ja EKLi liikmetele; erihinnad ja -kokkulepped kunstiprojektidele ning pikemaajaliseks rendiks.

Tutvustame hea meelega ARSi võimalusi ning aitame leida lahendusi erinevatele kunstiküsimustele: võta meiega julgesti ühendust!

ARS Kunstilinnak

ARS tarbekunstigalerii, Galerii 125 ja showroom on avatud
E–R 12–18.

Kontakt
NB! 23.12. on lühendatud tööpäev ja galeriid on avatud kuni 15.00.
Ajavahemikus 2712.2021.-7.01.2022 oleme avatud ainult eelneval kokkuleppel.
pood.arsfactory.ee
E-pood väljastab kaupu galeriist kokkuleppel ja kontaktivabalt 
Eesti Kunstnike Liit viis aastatel 2017-2019 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetusel 
ellu projekti „Avatud ARS“, mille keskmes oli
promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi 
ning keraamikakeskuse väljaarendamine 
legendaarse kunstikombinaadi ARS 
(Pärnu mnt. 154, Tallinn) peahoones ning 
erinevate loomemajanduslike programmide
ja teenuste arendamine. 
Täna tegutseb ARS kunstilinnakus juba enam kui 100 kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet. Kunstilinnaku missiooniks on pakkuda neile loomeruumi ja tuge loomingu teostamiseks, eksponeerimiseks ja rahvusvahelistumiseks, toetada loojate erialast arengut ja ettevõtlikkust.
Ars kunstilinnak
Ars kunstilinnak
Arsfactory.ee
Arsfactory.ee
Ars_kunstilinnak
Ars_kunstilinnak
E-pood
E-pood
Copyright © 2021 ARS Kunstilinnak
Soovite muuta, kuidas kirjad laekuvad?
Muutke oma eelistusi või eemaldage oma e-mail sellest listist või liituge uudiskirjaga.

Email Marketing Powered by Mailchimp