Olivia Nõgisto

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Sealoman Prints on minu projekt, mille inspiratsiooniks sai kontoritööl läbipõlemine. Nii tolllastel kui hilisematel palgatöö kogemustel põhinevad mõtted ja tunded leiavad väljendamist joonistuse meediumis. Ma armastan hülgeid, sest neil on vabadus ujuda ja surfata ning tunnen, et olen hingelt hüljes :) Seal-o-man ehk ühend hülgest ja inimesest.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Minu töödes on seguneb illustratsiooni ja plakati esteetika. Töödel on oluline pildiga kaasas käiv sõnum, mis läbi tööhuumori võiks pakkuda vaatajale äratundmisrõõmu ning seeläbi ka stressi vähendamise võimalust. Tööd on prinditud loodussõbralikule 100% puuvillast matile Fine Art paberile ning on limiteeritud tiraažiga. Paber on muuseumikvaliteediga, happe- ja ligniinivaba, tagades kõrgeima vanusekindluse.

SOOV JA SÕNUM

Minu looming sobib hästi kingiks sõbrale, kolleegile või miks mitte ülemusele. See tuletab meelde, et ületöötada pole vaja ja parem on teha rohkem seda, mida armastame (näiteks surfata). Plaanin annetada igal aastal 10% oma kasumist vee ja vee-elustiku kaitsmiseks ning toetan sotsiaalselt vastutustundlikku ettevõtlust, kus klientide raha kasutatakse otseselt ühiskonna heaolu ja keskkonna toetamiseks.

Olivia Nõgisto (s 1986) on kunstnik, kes töötab graafika meediumis. Tema tööd keskenduvad hirmu, ellujäämise ja töö teemadele läbi illustratiivse vormi. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika BA (2008)  ja interdistsiplinaarse kunsti MA (2011). Hetkel tegeleb Nõgisto töötemaatiliste printide loomisega Sealoman Prints nime alt.