Elna Kaasik

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Kangastelgedel kudumine on meditatiivne tegevus, kus keskendun täiega käsilolevasse töösse ja kuulan kangakudumise muusikat, iga telg laulab erinevat rütmi. Ja uued ideed sünnivad just sellises meditatiivses tühjuses. Mul on viis kangastelge, kus jooksevad erinevad lõimed ja võimalused. Mitmed täiesti uued võtted loomingus on sündinud näitustele, kus on ette antud teema. Nii on minu loomingusse tulnud mittetekstiilsed materjalid nagu ajalehed, fototrükk ja taaskasutatavalt kohvipakkide foolium. Aga materjal pole eesmärk, vaid vahend.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Olen enda tööde puhul mõtestanud piirid kunsti ja disaini vahel. Unikaaltööd loon näitustele, 2020 oli loominguline aasta, kus toimus 3 isikunäitust. Disaintöödeks on seeriad, näiteks linikud Põld, Kivi ja Lumi või põrandavaip Kasekiri ja Raanutriip. Kõik tööd teostan kõige lihtsamas labases tehnikas, lisaks kaaspõime, disaini erinevuse loob materjalide tekstuur ja värvide kooskõla. Julgen öelda, et igas töös, linikus, vaibas või sallis, on triibud paigas sellise pingega, et ”paneks või näitusele”. Uus väljakutse disainis on töö tuftintehnikas vaipade kavandamine, inspiratsiooniks minu varasemad põimetehnikas tööd.

SOOV JA SÕNUM

Kui vaatan tagasi oma pikale loometeele, siis on kirg see emotsioon, mis kõige õigemini iseloomustab minu parimaid töid. Iga õnnestunud töö on nagu laps, keda ei taha enda juurest lahti lasta. Juhtub ka seda, et tellitud tööd hoian paar nädalat laual, enne kui annan teada, et on ootel ja siis saadan te enda elu elama uues kodus.

Elna Kaasik (s 1957) on tekstiilikunstnik, kes lõpetas Eesti Kunstiakadeemia (end ERKI) 1984. aastal. ARSis on ta töötanud 1988. aastast alates kuni 1996. likvideerimiseni dekoratiivkudumise ateljee kunstilise juhina. 1992. aastast on ettevõtluses oma firmaga Elnadisain OÜ. Samal ajal 1996-2012 töötas ARSI majas omaosalusega disainifirma Viru Vill OÜ juhina. Nüüdseks juba kümmekond aastat töötab ateljees üksi ja kogu looming valmib autoriteostuses.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
Al. 85,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
550,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
1800,00 €