Merike Hallik

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Minu tööde idee tuleb vaadeldes ümbritsevat. Enamasti on tööd inspireeritud loodusest, pindadest, struktuuridest, valgusest, merest, kividest, puudest. Edastan oma kogutud muljeid, tundeid, meeleolusid kasutades erinevaid materjale ja tehnikaid. Olen teinud palju isikunäitusi erinevates riikides, osalenud arvukatel kodu ning rahvusvahelistel välisnäitustel, sümpoosionitel, residentuuris.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Oma tööde teostamiseks kasutan erinevaid materiale: savi, portselani, kondiportselani kombineeritud metalliga, samuti fotot, kive, klaasi jms. oma  installatsioonides, näituseprojektides. Tööd on enamuses käsitsi vormitud, kasutan ka kipsvorme. Kondiportselani läbikumavust eksponeerin tavaliselt koos valgusega. Valge kondiportselani erinevatest pindadest tekkiva lummuse esiletoomiseks kasutan musta pigmenti, mis massi sees tekitab uusi varjundeid.

Loon ka tarbevorme, disainin nõusid ning suuremaid vaase, vaagnaid nii kõrgkuumuses, gaasipõletuses, puupõletuses ja kasutan ka pisiplastika tegemiseks raku põletust.

SOOV JA SÕNUM

Soov on pakkuda vaatajatele rõõmu, ilusaid kogemusi, mõtisklusi looduse mõjust, meie kohast selles ja vastutusest. Kondiportselanile omane läbikumavus koos valgusega loob erilise atmosfääri mis annab edasi hetki oma kordumatuses, tundeid ja mälestusi.  Igas töös on  oma  lugu, aja kiires kulgemises mälusoppi talletatud hetk.  Portselan on õrn ja habras materjal, mis vihjab vaatajale, et õrn võib olla ka meid ümbritsev elu ja, et peab olema piisavalt tarkust näha, hoida ja igal hetkel kohal olla ning hoida ja kaitsta ümbritsevat.

Merike Hallik ( s. 1965) on keraamikakunstnik, kes on oma loomingus keskendunud portselanist ja kondiportselanist unikaalobjektide loomisele, samuti kõrgkuumuskeraamikast tarbevormidele. Ta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias MA taseme. Viimastel aastatel loonud arvukalt portselanist unikaalobjekte, vorme. Samuti tegeleb ka ARS Keraamikakeskuse käivitamise ja arendamisega.

 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 2 ,   Tarneaeg: 3-5 tp
225,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
89,00 €