Kersti Karu

 

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Oma loomingus lähtun looduslikest ja geomeetrilistest vormidest, millele seavad piirid tehnoloogilised võimalused. Ideed tulevad oma sisemisest soovist või tihti tellijatelt - galeristidelt. Usun, et inspiratsioon tuleb kõrgemalt poolt, kui olen keskendunud uue töö teostamisele, südame häält kuulates või kõige Loojat tänades. Tõuke figuraalsetele motiivide kasutamisele andis armastus joonistamise vastu õppides Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis prof. Leili Kuldkepp käe all. Keraamik prof. Leo Rohlin on olnud suureks eeskujuks otsingutel vormimaailmas.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Usun, et keraamika kui üks tarbekunsti liik on universaalne, ühendades endas erinevaid valdkondi: skulptuur, maal, graafika, arhitektuur. Mulle meeldib lihtne, selge ja harmooniline vorm, püüdlus ilu ja tasakaalu poole. Minu tööd ulatuvad suveniirsetest pisiskulptuuridest kuni suuremõõduliste põrandavaaside ning dekoratiivsete objektideni. Unikaalteoste puhul kasutan töövõttena saviplaadist lõigatud tükkidest kleepimist, seeriavormide puhul kipsvormidega paljundamist. Lemmiktehnika on kivinõukeraamika (1250C põletus). Meeldib ühekordsel põletusel erinevaid saviglasuure  ja -värve üksteise peale pihustada, et saavutada maalilisemat pinda.

SOOV JA SÕNUM

Minu soov on, et minu looming mõjuks inimestele positiivselt, et sellest kanduks edasi harmoonia ja armastus, mis tööde teostamisel ka minus on olnud.  Usun, et vormi ilu ja harmoonia saab vaatajat igapäevasest rutiinist kõrgemale tõsta ja tasakaalustada, inimest  paremaks teha. Hetkel on teoksil dekoratiivne kompositsioon “Ootuses ja lootuses”.  Minu töös ei esine kunagi juhuslikkust, vaid nad kannavad selget sõnumit. Sel aastal, 2021 soovin esineda pisiskulptuuride näitusel Tartus. Viimasel aastal olen õppinud ja jätkuvalt õpin uut tehnikat nagu pintselglasuuridega maalimine ja soovmõtteks on selles tehnikas teha väike pannoo.

Kersti Karu (s. 1946) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi keraamika osakonna 1971 aastal. Sellest ajast on kunstnik töötanud ARSi (varem Kunstifondi Kunstitoodete  Kombinaat) Keraamika ateljees. Alguses  kunstnik-tehnoloogina, mil ta töötas välja mitmed saviglasuure ning hiljem glasuurija  ja kunstnik-teostajana. Ta on loonud prototüüpe  toodangule, teostanud tellimustöid  ja esinenud näitustel, nii Eestis kui ka välismaal.  Isiknäitusi on kokku olnud 12. Alates 1984 on ta Eesti Kunstnike Liidu ja aastast 1992 Eesti Keraamikute Liidu liige. Alates 2003 töötab Kersti Karu vabakutseline keraamikuna ja Lasnamäe Tondiraba Huvikooli savistuudio juhendaja. 

 

 

 

 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 2 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
Al. 7,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
65,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
115,00 €
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
135,00 €
,   Laoseis: Tellimisel ,   Tarneaeg: 30 pv
125,00 €