Gudrun Koppel

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Peamine on sisemine hääl, ideeline tung. See on see miski, mis mulle on antud, seetõttu tunnen end teinekord tööriistana. Kõik, mida kogun, vaatlen, pean oluliseks, voolab minu töösse ja muundub siis uueks, kuid see, et kuidas, millal ja miks, jätan juhuse hooleks. 

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Loomeprotsess kätkeb endas mu loomingulise projektiga seotud materjalide kogumist ja uurimist. Iga näitusega olen läinud üha rohkem süvitsi erinevatele narratiividele paralleelide tõmbamisega. Graafilised kompositsioonid on arbitraarsed osutamised mingitele aspektidele, mis aega hüljates, kannavad endas õhustikku, millele saab sisu juurde pookida. Kõigele saab tähenduse anda. Taust kätkeb endas tähendusi ja tähendusi saab luua ja tähendusi saab tühistada. Visuaalselt küllastunud maailmas kasutatud kompositsioonid on kui ennastõgivad maod. Igavene alateadlik narratiiv millestki on loonud kummalise ebaselge narratiivi. Lähenemisviis on mööduv ja kaduv ning igavesti korduv. Kõik muu on silmale nähtamatu, samas talletatud. Kutsun neid kompositsioone kummastusteks (Kummastus on kunstis kasutatav viis, mille kaudu objekt võetakse taju rutiinist välja. Asjad on tavapärastest seostest lahti ühendatud, mille tulemuseks on objekti eriline tajumine, mitte äratundmine). 

SOOV JA SÕNUM

Mu looming pole otseselt mingile konkreetsele grupile suunatud. Olen väga tänulik, et mul on oma vaatajaskond, kes mõistab seda mis ma teen lausa tajuliselt. Arvan, et loomingut on nii võimalik kõigil mõista. Ma ei piira ennast ega oma vaatajat.

Gudrun Koppel (s 1989) on visuaalkunstnik, kes kasutab oma töödes enamasti graafika, foto ja installatiivseid vahendeid. Tema loomingut saab iseloomustada poeetilise ja narratiivse lähenemisega. Teda huvitavad lõputud narratiivid, mis korduvad pidevalt ajas nagu end sabast õgivad müütilised maod. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistriõppe 2013. aastal. 2010. aastal täiendas end Aalto Ülikoolis, Soomes. 2019. aastal oli ta Wiiralti preemia laureaat. Tema teoseid on mitmete galeriide, kunstikeskuste jm institutsioonide kogudes Ameerika Ühendriikides, Hispaanias, Saksamaal, Itaalias, Belgias, Kanadas ja Poolas. Gudrun Koppel on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja ofset litograafia töökoja „Ubu Noir“ liige. 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna