Liisi Eelmaa

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Üritan luua siia maailma asju, mis mulle meeldivad, et need olemas on. Oma unistuste impeerium, mille olemasolu kaitseb ja motiveerib, kasvab koos minuga. Tihti saan mõne töö impulsi unest või siis ärkvel olles üritan kogeda õnne või eufooria tunnet, tahan et töödes oleks parim osa minust. Kunst kui enesekasvatamine ja loomine, alkeemiline protsess eelkõige enda jaoks. Selline oma maailm on individuaalne teistpidi universaalne.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Kuna olen ka teatrikunstnik, siis minu tööd on tihti ruumilised. Olen harjunud töötama erinevate meediumite ja materjalidega. Kõik materjalid, mis tunduvad põnevad neid ka katsetan. Mind on paelunud maali ja foto üheaegne kasutamine, kujutise realistlik täpsus abstraktse tundeni. Tihti kasvab üks töö välja teiseks, nad on omavahel seotud - nagu filmilint.

SOOV JA SÕNUM

Minu tööd võiksid meeldida vaatajale, kelles tekib äratundmine või side mõne mõtte või tundega, mida üritan tööga vahendada. Mulle meeldib oma kodu seinale kirjutada väikseid märkmeid paberile või siis kiireloomulisis visandeid, mis tundub mulle oluline ja ka oluline meeles pidada. Minu tööd ongi need samad meelespead, ainult lõplikult viimistletud. See peaks tõstma taju tuju või meelde tuletama parimat.

Liisi Eelmaa (s 1982) on EKA haridusega (stsenograafia BA, kaasaegse kunsti MA ) rahvusvaheliselt tegev  kunstnik, kelle tegevusvaldkond on teatrikunstist installatsiooni ja maalini.  Sadolin kunstipreemia 2017 laureaat.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
555,00 €
,   Laoseis: Tellimisel ,   Tarneaeg: ei ole võimalik
2960,00 €