Ene Raud-Mägi

 

 

ARS küsib, kunstnik vastab

 

IDEED JA KOGEMUS

Suurim inspiratsioon pärineb kindlasti loodusest, jälgin palju looduses olevaid vorme ja liikumisi. Disainiprotsessi tähtsaim lähtekoht on muidugi toote otstarve ja kasutajamugavus. Minu magistritööl põhinev projekt “Väikelaste nõudesari KOSU” lähtub väikelapse käelisest osavusest ja ergonoomikast. Vormi juures pidasin tähtsaimaks, et tass oleks käepärane - kauss ja taldrik aitaksid kaasa iseseisvale söömisele. KOSU projekti algul oli minu poeg aastane, seega parim testija ja jälgimisobjekt, et leida õige vorm nõudele. Suur rõõm on näha, kui nõu disain töötab ja toetab kasutajat.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Igapäevaselt tegelen tarbenõude disainimise ja tootmisega. Enamasti töötan valuportselani ja kipsvormidega. Tööd alustan rohkete kavanditega ja sealt liigun edasi mudeldamise juurde. Maketid valmivad kipsist, millest omakorda valmistan kipsist valuvormid. Enne kipsist mudeli valmistamist analüüsin kavandit, et välja selgitada mõttekaim tehnika valmistamiseks. Kasutan abivahendina kipsitreipinki. Kipsist mudel annab kiire kujutluse tootest ja selle kasutajamugavusest, enne kui keraamiline ese valmib. Oma tööde juures hindan kõige enam vormikeelt ja tunnetust.

SOOV JA SÕNUM

Sügavam eesmärk on pakkuda oma nõudega inimestele rõõmu, abi ja kasutajamugavust. Kasutajal peaks tekkima tahtmine nõud vaadelda, puudutada, katsuda. Iga toode on hoolikalt kavandatud ja toodetud võimalikult keskkonnasäästlikult. Nõude vorm ja otstarve on eelkõige ajatu ja kombineeritav. Püüan luua esemeid, millel on mingi uus väärtus. Savi on oma olemuselt looduslik ja olnud kasutusel tuhandeid aastaid. Selles on ürgne vägi ja energia. Keraamilised esemed kestavad põlvest põlve ja on pärandatavad.

Ene Raud-Mägi (s 1987) on keraamikadisainer, kes oma loomingus on keskendunud portselanist tarbekeraamikale. Ta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias keraamika magistrikraadi. Viimastel aastatel on kunstnik tegelenud väikelaste nõudesarja KOSU arendamise ja tootmisega ARS Keraamikakeskuses. Ene Raud-Mägi teoseid saad osta ARS Tarbekunstigaleriis ja pood.arsfactory.ee

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 2 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
22,00 €