Maarja Mäemets

 

ARS küsib, kunstnik vastab

 

IDEED JA KOGEMUS

Kunstnikuna juhindun mõttekäigust ¨pole ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised¨. Sellest ideest on kantud minu armastus orgaaniliste vormide ja keskkondade vastu. Väga oluliseks pean ma ruumi, milles loon ja selle potentsiaali. Praegu kõnetab mind eriliselt veesügavus kui üks võimalikke ebatraditsioonilisi näituseruume (klaasi)kunsti eksponeerimisel. Viimase paari aastaga on märkimisväärselt kasvanud ka minu teadlikkus ja austus looduskeskkonna vastu. Sellel teekonnal on olnud suureks teerajajaks ja inspiratsiooniks loodusuurija David Attenborough.

 

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Olen aru saanud, et uute projektide ja näituste kallal töötades on minu jaoks kõige mahlakam osa protsess ise. See kordab ka eelpool mainitud mõtet pidevast liikumisest, mis on mulle loomuomane. Klaasikunstnikuna eelistan ma just klaasipuhumist, kus liikumine on pidev ja igal liigutusel on kohene tagajärg. Kuigi liikumised ja liigutused on kiired, eeldab klaaspuhumine täielikku mõtete kohalolu – kaotad tähelepanu ja hetkega on kaos. Protsess õpetab ja arendab mind kunstnikuna kõige rohkem. Uued ideed kontseptsioonideks, näitusteks ja teosteks sünnivad eelmiste tegemisprotsessis. Kuhugi välja jõudmine on teisejärguline ja harva küünditav.

 

SOOV JA SÕNUM

Ennekõike on mu soov olla arusaadav, puudutav ja aus. Kui saaksin (kunstnikuna) maailma panustada selgete sõnumite ja läbitunnetatud teostustega, millel puuduvad publikut piiravad piirid, siis see olekski suurim töövõit. 

Minu südameasi on ka ebatraditsioonilistes (näituse)ruumides kunsti tegemist ja eksponeerimist jätkata. Kindlasti tuleb 2020. aasta suvel Rummu karjääris toimunud veealusele kunstinäitusele ¨vee all kuu peal¨ veel mastaapsem jätk. Lisaks sellele olen ma hetkel keset Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäituse korraldamise ja kureerimise protsessi, mis on järjekorras teine nii suure ulatuse ja vastutusega isiklik erialane väljakutse.

Maarja Mäemets (s 1991) on Eesti Kunstiakadeemia haridusega (klaasikunst BA 2015, disain ja rakenduskunst MA 2018) kunstnik, vabasukelduja ja algaja yogi, kelle tegevusvaldkond hõlmab kohaspetsiifilist loomingut, klaasidisaini, aga ka tööd kunstiõpetajana. Mäemets on läbinud kaheaastase klaasipuhuja assistendi kutseõppe (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool 2019) ning täiendanud end kunstnikuna residentuuride käigus Eestis ja välismaal. Rahvusvahelistel näitustel osaleb kunstnik alates 2015. aastast.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
45,00 €
,   Laoseis: 2 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
Al. 60,00 €