HYTI

Hyti – see on klaas tänapäevases vormis, mis kannab endas paljajalu üle hommikuse kaste astumise tunnet.

Kord paistab päike, kord puhub vinge tuul, kuid hetk, mil jalatald maad puudutab, on alati ehe ja vahetu. Võid olla kaugel oma juurtest ja kodumaast, kuid see tunne on kusagil alles.

Hyti disainer Anne-Liis Leht on hiidlane. Hiiumaa looduses käib ta end laadimas ja inspiratsiooni ammutamas ka nüüd, kui töökohaks on stuudio Tallinnas Kalamajas. Kaubamärgi nimigi on mugand Hiiumaa kohanimest Hüti, kus 17. sajandil tegutses Eesti esimene klaasivabrik.

Hyti kaubamärki iseloomustab lihtsus, funktsionaalsus, käsitsi tehtud eseme kordumatus ning äratundmisrõõmu või üllatust tekitav väike kiiks. Masstoodangust küllastunud maailmas on uuesti ausse tõusnud meistri puudutus, isiklik side eseme, selle looja ja kasutaja vahel.

Kuna klaas on tehniliselt keerukas materjal, nõuab tootearenduses enim lihvimist kasutusmugavus. Hoolimata ülesande keerukusest või just selle tõttu on Anne-Liisi kireks toidunõude disainimine. Suurim väljakutse on valmistada omanäolisi esemeid, mida suurtootmine ei võimalda.

Hyti missioon on teadvustada klaasi eeliseid moodsate tehislike materjalide ees. Klaas on ilus, puhas ja taaskasutatav ega muuda toiduainete maitset.

 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
,   Laoseis: 3 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
119,00 €
,   Laoseis: 4 ,   Tarneaeg: 1-3 tp
Al. 66,00 €