ARSi majaline - Margus Löve, Sudu Mastering

12.05.2023
ARSi majaline - Margus Löve, Sudu Mastering


ARSi majaline - Margus Löve, Sudu Mastering

IDEED JA KOGEMUS

Ma naudin muusika kuulamist ja erinevate helide tajumist. Lisaks tugevale tehnilisele taibule, kõrgele kvaliteediteadlikkusele ja täpsusele nõuab töö helistuudios ka head keskendumisvõimet ja tähelepanelikkust. See on minu jaoks koht kus aegajalt silmad sulgeda ja meditatiivses seisundis ainult kuulmismeelega töötada.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Oma töös lähtun eesmärgist saavutada võimalikult kõrgekvaliteediline lõpptulemus. Masteringi kontekstis on minu ülesandeks tasakaalustada muusika erinevaid osasid ja täiustada salvestuse helikvaliteeti. Ma pean arvestama erinevate teguritega, näiteks žanri, sihtgrupi ja konkreetsete eesmärkidega, mida artist või produtsent soovib salvestusega saavutada. Oluline on siinkohal ka hea kommunikatsioon, et jääda truuks kunstniku visioonile, kuid pakun ka enda ettepanekuid ja loomingulist sisendit, kui arvan, et see parandab salvestist. See on keeruline tasakaal, minu arvates on oluline kunstnikuga koostööd teha ja saavutada võimalikult hea tulemus. Samuti tuleb mul pidevalt jälgida uusi arenguid helitehnoloogia valdkonnas, et pakkuda parimat võimalikku lahendust. Kasutan nii analoog- kui ka digitaaltehnoloogiat, sealhulgas ekvalaisereid, kompressoreid, limitere ja muud helitöötluseks sobivat. Valin tööriistu vastavalt salvestise konkreetsetele vajadustele ning katsetan alati uue tehnika ja tarkvaraga, et leida parim lahendus. Mind inspireerivad head muusikateosed ja selle kaudu loodud emotsioonid. Ma armastan seda, kuidas muusika võib inimesi ühendada ja erinevaid tundeid tekitada. Samuti inspireerivad mind teised helitehnoloogia valdkonna spetsialistid ja nende loodud tööd, mis aitavad mul pidevalt areneda ja oma oskusi täiustada. Lõpuks inspireerib mind ka rahulolu, mida saan hästi tehtud tööst ja võimalusest aidata artistidel ja produtsentidel oma loomingut täiustada. Üks peamisi õppimise allikaid on praktika, kogemused ja väljakutsed, millega oma töös kokku puutun. On öeldud, et mastering'i ei saa õpetada, küll aga õppida.

SOOV JA SÕNUM

Mastering on vajalik kõigile heli ja muusika loojatele, kes soovivad oma heli kvaliteeti parandada ja saavutada professionaalsema lõpptulemuse. See võib hõlmata muusikuid, laulukirjutajaid, produtsente, salvestusstuudioid ja plaadifirmasid. Masteringi teenus annab salvestusele viimase lihvi, aidates tasakaalustada helitugevust, parandada üldist kõla ja muuta salvestus kuulajate jaoks nauditavamaks. Kui soovite oma muusikat professionaalsel tasemel esitleda ja kuulajatele muljet avaldada, on masteringi teenus hädavajalik.

Margus Löve (s 1985) on helikunstnik ja produtsent kelle peamiseks tegevuseks on helistuudioga seonduv. Viimase kahekümne tegutsemisaasta jooksul on ta muusika loomise ning rahvusvahelise DJ karjääri kõrval olnud ka plaadifirma omanik, ürituste korraldaja, ööklubi algataja, akustika entusiast ning helitehnik. Kaubamärgi Sudu all pakub ta enda ARS’i majja ehitatud helistuudios miksimise ja mastering’i ning helikujundus teenuseid.