Kunstnikud

ARS Kunstilinnaku uudiskiri JUULI

Autor: ARS Kunstilinnak
Laoseis: Tellimisel
Hind:

 

ARS Kunstilinnak. JUULI 2021

 
Tallinna 6. joonistustriennaal "Impluss"
ARS Kunstilinnak 9.–31.07.2021 (E–R 1218, L 12–16

Joonistustriennaali näitusel osaleb 85 kunstnikku 21 maalt; eksponeeritud tööd peegeldavad loomingulisi impulsse ja ning on valminud ilma tehnilise vahenduseta alates 2015. aastast. Avamispäeval toimub konverents ja kuulutatakse välja auhinnasaajad, triennaali raames toimuvad kord nädalas joonistusstuudio ja etenduskunsti üritused. Valitud joonistustest luuakse ka veebigalerii. 

9.07.2021
13.00 KONVERENTS (Stuudio 98)
Ettekannetega esinevad Britta Benno, Lembe Ruben, Mai Levin, Margot Kask, Maria-Kristiina Ulas, Elnara Taidre, Marija Marcelionyte-Paliuke ja Loit Jõekalda.
17.00 NÄITUSE avamine
Näitus toimub ARS Projektiruumis, Stuudios 98 ja ruumis 112. Osaleb 85 kunstnikku 21 maalt.
19.00 ARSi õues Ülle Marksi joonistamise etendus "Varjupüüdja".

10.07.2021
13.00 ARSi õues joonistab Maria-Kristiina Ulas.

17.07.2021
ARSi õues esineb Jaanika Peerna.

Joonistustriennaali korraldab Eesti Vabagraafikute Ühendus ja toetavad Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Kunstnike Liit.
Rohkem infot

 
ARS Showroom #028: Antti Klemi graafikamapp
"Autuala (Õnnistatud maa)"

17.06.
–30.07.2021 (E–R 12–18)
 
"Autuala (Õnnistatud maa)" on sõna millega soome maalija Akseli Gallen-Kallela iseloomustas esoteerilisi õpinguid oma kirjades. See on sümboolne ideaalmaailm ja paradiis, mis avab oma väravad neile, kes ajavad piisavalt visalt taga peidetud tarkust.
 
"Minu teoseid võib pidada selle kuningriigi võtmeteks. Esiteks olid seal luuletused – tegelikult olid nad minu black metal ansambli Circle Of Ouroborus täispika albumi tekstid, mis kannavad sama nime "Autuala". Ma näen Autualat kui kohta vastanditeks: kuidas mõistmise kasv tekitab meis nii elevust kui ka hirmu ja kuidas teadlikkus eelseisvast surmast paneb meid elu veelgi hindama ja nii sealt edasi. See ei tähenda siiski polarisatsiooni – kõik pöörlevad selles keerises endiselt koos, olemise piirid purunevad ja nii võime leida maastikke merekarbi pinnalt või terakest eksistentsi meie kohal olevast öötaevast. Suur väikeses, väike suures. Kõik on omavahel põimunud."
 
Antti Klemi on laulja, sõnadekirjutaja ja visuaalide looja Soome kultusbändis Circle of Ouroborus ja Absolute Key. Klemi töötab Tampere Juhannuskylä koolis soome keele ja kirjanduse õpetajana. 
 
Liisi Kõuhkna "Seos"
ARS Tarbekunstigalerii 10.07.–31.08.2021 (E–R 12–18)

Kunstnikku huvitab, mida tähendab inimeseks olemine. 10 aastat kogemust loovteraapia valdkonnas on andnud võimaluse kokkupuuteks väga erinevate isiksuste, elude, asutuste ja süsteemide ning loominguga. Kui kunst on suhtluskanaliks, saab ta olla stiimuliks, tõukeks vaatajale uute mõtete ning seoste loomisel. Merike Hallik kureeris Liisi Kõuhkna loomingu väljapaneku tarbekunstigalerii keraamika mikronäituste sarjas.

Liisi Kõuhkna (1987) on lõpetanud kunstiteraapia eriala (BA, MA), mille kõrvalt on tegelenud ligi 10 aastat keraamikaga, viimase poole aasta jooksul õppinud ARSi majas ehtekunsti. Ta on tegutsenud kunstiterapeudina psühhiaatrilise sihtrühmaga mitmetes haiglates, praktiseerinud inimestega alates väikelastest kuni eakateni. Lisaks viinud läbi koolitusi, täiskasvanutele mõeldud loovteraapia gruppe. Eesti Loovteraapiate Ühingu juhatuse liige aastatel 2018-2020, jätkuvalt liige.
Tänud: ARS Kunstilinnak, ARS Keraamikakeskus ja Merike Hallik.
Rohkem infot
 
Open House Tallinn  
ARS Kunstilinnak 10.07.2021
Tuurid algusega 12.00/13.00/14.00/15.00/16.00 ARSi hoovil korstna juures.

Juba kolmandat korda kutsub Open House Tallinn arhitektuuri- ja linnaruumihuvilisi majadesse ja paikadesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Südasuvisel nädalavahetusel viivad vabatahtlikest giidid läbi sadu tasuta ekskursioone avalikes hoonetes, muuseumites, kontorites, ehitusjärgus olevatel objektidel ja kodudes.
Open House Tallinna ekskursioonidel saab osaleda tasuta.
Rohkem infot
 

ARS küsib, Kersti Karu vastab

Kersti Karu (1946) on üks ARSi vanemaid ja seni aktiivselt tegutsevaid keraamikuid. Tema töödes ei esine kunagi juhuslikkust ja ta usub, et vormi ilu ja harmoonia saab vaatajat igapäevasest rutiinist kõrgemale tõsta ja tasakaalustada, inimest paremaks teha. Kust ammutab kunstnik inspiratsiooni ja millised on tema lemmiktehnikad, sellest saab lugeda meie lühiintervjuude seeriast: ARS küsib, Kersti Karu vastab.

Kersti Karu töid saab osta ARSi Tarbekunstigaleriist ja pood.arsfactory.ee
 

Uus ARSi majaline

 
Kaisa Maasik (1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Ta lõpetas 2021. aastal kaasaegse kunsti magistri õppekava Eesti Kunstiakadeemias (olles 2017. aastal omandanud seal ka bakalaureusekraadi fotograafias); 2019. aastal täiendas end Helsingi Kunstiülikooli Kunstiakadeemias Praxise magistriprogrammis. Oma loomingus töötab Kaisa Maasik peamiselt installatsiooni tehnikas. Ta on kuulunud Umbrella Grupi koosseisu (2016–2017) ning tegutsenud projektiruumi Vent Space (2018–2019) ja Tallinna Fotokuu biennaali (2017 ja 2019) korraldustiimides. 2020. aastal pälvis Wiiralti stipendiumi ning 2021. aasta kevadel osales FAIR residentuuris FABRIKKENis Kopenhaagenis.
Rohkem infot www.kaisamaasik.com
 
Keiu Maasik (1992) on Tallinnas tegutsev video- ja fotokunstnik. Ta lõpetas 2019. aastal Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti eriala magistri tasemel.
Keiu Maasik on oma loomingus varasemalt käsitlenud dokumenteerimise mõju mälule, identiteeti ja inimeste vahelisi suhteid. Teemadele läheneb ta tihti isiklike kogemuste ja mälestuste kaudu; hetkel on tema huviorbiidis arvutimängud ja virtuaalne elu. Keiu on pälvinud EKA Noore Kunstniku Preemia (MA) 2019. aastal ning Wiiralti stipendiumi 2018. aastal.
Rohkem infot www.keiumaasik.com
 

ARSi kunstnike tegevus

Merike Estna ja Jaime Lobato (Hasanlu Armastajad) "Piiritus"
Temnikova Kasela Galerii
19.06.–29.08.2021


Merike Estna, Jaime Lobato ja Hasanlu Armastajate näituse südamikuks on piir ja piiritus oma mitmetähenduslikkuses. Ühelt poolt piir kui maailmade eraldaja, piiraja, defineerija – midagi, mis jagab tükkideks, kuid ka kaitseb. Teisalt piiritus kui lõputute võimaluste süntees, kus üleminekud on teineteisesse sulanduvalt sujuvad. Samuti piiritus kui aine, mis puhastab, kuid tekitab ka joovastavaid tajunihkeid. 
Näitus on ehitatud duaalsustele nii oma temaatikas kui ka materiaalsuses. Õrnus ja vägivald, ärkvelolek ja uni, eraldatus ja koosolemine, kiirendatud tootlikkus ja aeglustatud mineraliseerumine leiavad koha eri meediumite orkestreeringus. See on biopoeetiline camino, mis algas isolatsiooni ja eraldatusega ning suubus koosolemisse.
Rohkem infot

 

Tänapäeva armastus ehk Armastus külma intiimsuse ajastul
Tallinna Kunstihoone 12.06.–05.09.2021

Näitus „Tänapäeva armastus“ uurib armastust ja intiimsuhteid praegusel interneti, sotsiaalmeedia ja kõrgkapitalismi ajastul, „külma intiimsuse“ esimesel ajastul. Näitus vaatleb, kuidas digivaldkond, tehnoloogiahiiud ja neoliberalism on muutnud armastust ja sotsiaalseid suhteid, lahustades samal ajal avaliku ja privaatse tõkked. Vaatluse all on ka, kuidas tänapäeva aja- ja ruumiprobleemid on mõjutanud seda, kuidas me omavahel suhtleme ning kuidas virtuaalne on segunenud reaalsega, ehkki tegelikult on nad endiselt kaks üsna eraldiseisvat asja, olgugi et kuulutatakse vastupidist.

Näitusel osalevad kunstnikud: Gabriel Abrantes, Hannah Toticki Anbert, Melanie Bonajo, Laura Cemin, Benjamin Crotty, Marijke De Roover, Kyriaki Goni, David Haines, Juliet Jacques, Mahmoud Khaled, Lauren Lee McCarthy, Kyle McDonald, Maria Mavropoulou, Marge Monko, Peter Puklus, Margaret Salmon.
Rohkem infot

 

Avasta ja külasta ARSi majalisi!

ARS Portselan (peahoone 4. korrus)  ER 1017; tel. 6558331
Skizze ARS (hoovimaja) – ER 1018 (paus 13.0013.30), L 1015; tel. 6595550
Q Kohvik (peahoone 2. korrus)  ER 1016  toit ka kaasavõtmiseks!

ARS kunstilinnakus tegutseb üle 100 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte!
 

ARSis leiad ruumi oma ettevõtmisteks!

ARS Kunstilinnaku keskuses saad rentida ruume oma üritusteks ja ettevõtmisteks, vaadata näitusi ja osta kunstiteoseid, tegutseda töötubades, tellida kunstikoolitusi ja kohtuda kunstnikega.
Ruumides on kaasaegne esitlustehnika, hea valgustus ja korralik ventilatsioon; järgime tervishoiuameti jm ettekirjutusi, vajadusel toimub külastajate hajutamine ja kontaktpindade desinfitseerimine.
NB! Ruumide rentimisel soodustused püsiklientidele, ARSi majalistele ja EKLi liikmetele; erihinnad ja -kokkulepped kunstiprojektidele ning pikemaajaliseks rendiks.

Tutvustame hea meelega ARSi võimalusi ning aitame leida lahendusi erinevatele kunstiküsimustele: võta meiega julgesti ühendust!