Kadri Toom

ARS küsib, kunstnik vastab

IDEED JA KOGEMUS

Minu looming tõukub vaiksetest ja tühjadest ruumidest, mida kogen enda ümber - olgu need vaikelud õhtuses linnas, kus ilutsevad pooleliolevad arhitektuursed vormid, helendavate ekraanide stoppkaadrid või Lõuna- Eesti tühjad avarad maastikud. Tihti võib leida mu töödest looduse ja virtuaalsuse kummalist segunemist.

PRAKTIKA JA TEOSTUS

Töötan viimasel ajal enamasti eksperimentaalse graafika ja foto valdkonnas ning naudin väga just praktilist tööprotsessi. Alustan üsna kindla ideega ning mulle meeldib, kuidas protsessis idee vorm muutub ja areneb. Kasutan oma töödes foto detaile ning need jõuavad paberile 19. sajandi alternatiiv-fototehnikaid kasutades. Trükipressi ja graafika tehnikaid kasutan värvipindade üle kandmisel. Alati arvestan ka ruumiga, kus töid eksponeerin. Kombineerin erinevaid tehnikaid omavahel ning graafilisi lehti ei tiražeeri. 

SOOV JA SÕNUM

Tööd tehes ei mõtle ma sellele, kellele see suunatud võiks olla. Ilmselt sobivad mu teosed vaatajale, kes hindab visuaali puhastatust, värvi, ootamatuid kombinatsioone ja minimalistlikku vormi. Tahan jätta teose kogejale piisavalt ruumi visuaalseks rännakuks, interpretatsiooniks ja suhestumiseks. Pigem peegeldavad mu tööd ümbritseva maailma vastuolusid ja võiksid anda võimaluse pausiks. 

Kadri Toom (s 1984) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali erialal (BA) ja Eesti Kunstiakadeemia Graafika õppetooli (MA). Oma loomingus on ta keskendunud kaasaegse graafika valdkonda. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Juhendab Eesti Kunstiakdeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tudengeid vabagraafika kursustel.